fbpx

Базис

Відповідальність щодо не здійснення моніторингу наслідків документа державного планування

Багото замовників задаються питанням: “Яка саме відповідальність за не здійснення моніторингу наслідків ДДП?”.

На це питання відповідає головний архітектор проєктного бюро “БАЗИС” Сурова Олеся Сергіївна:

— На сьогодні 1 лютого 2021 року, в Україні нажаль не врегульовано питання настання юридичної відповідальності за порушення вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» (далі – Закон). Така ситуація призводить до непоодиноких фактів недотримання вимог Закону, не здійснення стратегічної екологічної оцінки, порушення процедури СЕО та неврахування результатів СЕО, зокрема для документів державного планування будь-якого рівня.

З метою забезпечення дотримання вимог Закону, пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та визначити відповідальність замовників.

З 7 по 27 вересня 2020 року відбулися громадські обговорення по проєкту “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запровадження відповідальності за недотримання вимог Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»)”, про що повідомляє Мінприроди на своєму офіційному сайті.

Отже, порушення порядку здійснення та оприлюднення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля будуть тягнути за собою накладення штрафу на посадових осіб від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Простими словами це від 3400 грн до 6800 грн.

Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачене частиною першою цієї статті, будуть тягнути за собою накладення штрафу на посадових осіб від чотирьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 6800 грн до 10 200 грн) з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Таким чином, цей Закон забов’яже замовників здійснювати моніторинг та 1 раз на рік оприлюднювати його на своєму офіційному веб-сайті. Ця міра спрямована на збереження екології та здоров’я населення.

На департамент екології та природних ресурсів обласних державних адміністрацій накладаються додаткові можливості та відповідальності, які включають право складати протоколи на адміністративне порушення за не здійснення моніторингу наслідків ДДП.

Детальніше ознайомитися з процедурою та перевагами здійснення моніторінгу наслідків виконання ДДП.

*ДДП – Документ державного планування

Автор - головний Архітектор ПБ"БАЗИС" Сурова Олеся Сергіївна

Автор - головний Архітектор ПБ"БАЗИС" Сурова Олеся Сергіївна

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Переглядів: 92
error: Копирование контента запрещено!!!