fbpx

Базис

Щодо відмінностей між громадськими слуханнями та громадськими обговореннями

У зв’язку з тим, що почастішали випадки непорозуміння стосовно наявної різниці двох понять «громадські слухання» та «громадські обговорення», даємо роз’яснення щодо цього питання.

Містобудівна документація на місцевому рівні – детальний план території, генеральний план населеного пункту, план зонування території та схема планування території ОТГ – закладає стратегію розвитку чи то однієї земельної ділянки, чи населеного пункту в цілому.

Беручи до уваги досвід роботи з розроблення вищезазначеної документації, можу з впевненістю стверджувати, що ніхто краще громадськості не знає перспективних її потреб.

Тож, згідно ст. 21 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», для врахування пропозицій громадськості під час розроблення містобудівної документації на місцевому рівні, проводиться процедура громадського обговорення.

Громадські слухання щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні проводяться у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, але не раніше 10 днів з дня оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні.

Також, громадському обговоренню підлягають документи державного планування зі звітом про стратегічну екологічну оцінку у процесі стратегічної екологічної оцінки згідно  ст. 12 ЗУ «Про стратегічну екологічну оцінку».

Громадські обговорення та слуханняформи громадського контролю,направлені на залучення широкої громадської уваги до актуальних  та складно вирішуваних питань, що зачіпають інтереси громадян.

Громадські слухання – збір громадян для обговорень питань, що стосуються, в даному випадку, питань розроблення містобудівної документації. Такі слухання проводяться в приміщенні, які придатні для розміщення в ньому відповідної кількості громадян. Вони є відкритими та публічними, учасники слухань мають вільно висловлювати свої думки та вносити пропозиції та зауваження до проекту, що винесений на розгляд.

Громадські обговорення – проводяться за допомогою засобів масової інформації та/або інформаційно-телекомунікаційну мережу Інтернет.

 Висновок: різниця в тому, що громадські слухання передбачають тільки особисте спілкування – «живе» спілкування громадян, а громадські обговорення проводяться з залученням інтернету та/або за допомогою письмових звернень у строк, що визначений для відповідного обговорення проекту.

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Копирование контента запрещено!!!