fbpx

Базис

Годі нехтувати проблемою накопичення сміття! Впровадження стратегічного екологічного менеджменту Проектного Бюро «Базис».

Годі нехтувати проблемою накопичення сміття!

 Впровадження стратегічного екологічного менеджменту Проектного Бюро «Базис».

 

Стан навколишнього середовища погіршується швидше, ніж вважалося раніше, що проявляється в таненні льодовиків, підвищенні рівня Світового океану і зростанні температури поверхні Землі.

Екологічна ситуація виявилась однією з головних причин погіршення основних показників здоров’я населення, зниження середньої тривалості життя і зростанню смертності.

Міста по всьому світу стикаються з серйозними проблемами через зростання урбанізації, і однією з основних проблем є зростання кількості відходів і сміття, що утворюється через високий попит населення на продукти харчування та інші предмети першої необхідності.

Громадські сміттєві баки та сміттєві полігони заповнюються швидше, ніж будь-коли, і неминуче багато з них в кінцевому підсумку переповнюються, що викликає не тільки забруднення вулиць і неприємний запах, а й негативний вплив на здоров’я і навколишнє середовище.

Звалище сміття на вулицях Нью-Йорка

Уявіть собі, наприклад: Мумбаї виробляє 11000 тонн сміття в день, Каїр годує сміттям свиней, а відходи в Китаї ростуть в два рази швидше, ніж його населення. Одна доросла людина за рік створює близько 400 кілограмів відходів за рік. Сім’я з чотирьох чоловік створює близько 1600 кілограмів відходів на рік, що створює велику загрозу для навколишнього середовища.

 

Наживо це виглядає приблизно так:

Теперішнє становище навколишнього середовища

Найпоширенішим способом знищення відходів – полігони для загнивання сміття. Сучасні полігони за розмірами можна прирівняти до невеличкого містечка. В Україні близько 4% території країни зайняті побутовими та іншими відходами. Даний спосіб не є ефективним та раціональним, оскільки більшість полігонів займають продуктивну площу земель, які могли б використовуватися за цільовим призначенням. Через те, що сміття не сортоване – в загальній масі сміття присутні важкі метали, пластик, скло, хімічні речовини, які дуже довго розкладаються та забруднюють ґрунт та ґрунтові води з подальшим забрудненням водойм.

Полігон для загнивання сміття

По всьому світу цивілізовані країни на законодавчому рівні почали боротися з цією проблемою.

Наприклад, в Німеччині почали сортувати відходи і додатково несуть склотару до окремих контейнерів або ж до магазинів, де вони купували напої. Стимулом стала система застави – тим, хто здає склотару, повертають певні кошти.

Сортування відходів у Німеччині стає народним змаганням. Участь громадян у процесі сортування сміття є величезною.

Ретельний підхід до переробки відходів дозволяє не тільки поліпшити екологічну ситуацію в світі, але й заробляти непогані кошти на смітті. Зокрема, виробників зобов’язують випускати упаковку для товарів, яка або розкладається, або є придатною для вторинної переробки. Дозволяється будувати будинки без сміттєпроводів, бо вони є перешкодою для правильної утилізації сміття. Поширюється практика використання різнокольорових сміттєвих контейнерів в залежності від типу сміття, зокрема для паперу, скла та пластику. Всі ці впровадження щодо утилізації та сортування сміття також діють в Україні.

Головний архітектор нашого бюро – Сурова Олеся пройшла курс «Стратегічний екологічний менеджмент», що був організований у 2020 році (за підтримки Німецько-української промислово-торгівельної палати) та розробила стратегічний екологічний менеджмент для проєктного бюро, в якому розглянуті: характеристика діяльності, виробничі потужності, виробничий процес, прямі екологічні аспекти діяльності та екологічні показники проєктного бюро. Також, оцінені окремі екологічні аспекти (стан повітря, енергія, простір, відходи тощо) за масштабом впливу; визначені ключові показники результативності екологічних аспектів; визначені мета та заходи для кожного екологічного аспекту; оцінені можливості та ризики екологічних аспектів. В результаті чого, розроблена – Робоча інструкція для екологічних аспектів, на які можуть впливати працівники проєктного бюро.

Екологічний менеджмент на підприємстві ТОВ «ПБ Базис»

Одним з найбільш суттєвих екологічних аспектів на проєктному бюро є відходи. Тому, була розроблена Робоча інструкція для цього екологічного аспекту.

Схема оцінки екологічних аспектів за масштабом впливу

Колектив проєктного бюро «Базис» розуміє важливість збереження навколишнього середовища і тому, після колективної наради, вирішив ввести на своєму підприємстві систему сортування відходів для подальшої їх переробки. На це рішення вплинула саме внутрішня мотивація кожного співробітника та бажання долучитися до формування нового типу особистості – «людини екологічної».

В приміщенні проєктного бюро встановлені контейнери для сортування окремих видів відходів, а саме: скло, папір та пластик.

Контейнери для сортування відходів проєктного Бюро

Збір особистого сміття на робочих місцях здійснюється у сміттєві відра з використанням для цього «еко-пакетів».

Пакети для збирання сміття

На діаграмі зображено в процентному відношенні кількість відходів, що збирається за 2 тижні роботи підприємства. Вага всіх відходів за цей період становить близько 5-10 кілограмів.

Основні відходи Проєктного Бюро «Базис»

Відсортовані відходи вивозяться з підприємства волонтерами Одеської програми «Місто майбутнього». Програма «Місто Майбутнього» один раз на тиждень організовує «Еко-маршрут» по всім районам Одеси. Метою цієї програми є пропаганда збереження навколишнього середовища шляхом збору та подальшої переробки сортованих відходів.

https://www.facebook.com/mistom.org/

Одеська волонтерська програма «Місто майбутнього»

Після вивезення відходів з офісу вони потрапляють в ТОВ Екологічне підприємство «Вторма».

ТОВ “ЕП” ВТОРМА ОДЕСА”- це спеціалізоване підприємство, яке проводить господарську діяльність зі збору, покупці, приймання, зберігання, перевезення, сортування, обробки (переробки) відходів. Підприємство має потужні виробничі, складські приміщення, пресове, вантажопідйомне та аналітичне обладнання, спеціальне обладнання для утилізації архівної документації. Підприємство має необхідну технічну документацію про правила поводження з відходами та кваліфікований персонал.

Величезний цех ТОВ «Вторма» розділений на кілька зон, де встановлені лінії для сортування і підготовки втор сировини. Перша лінія – це стрічка з дроблення і пресуванні паперу. Макулатура перед обробкою попередньо сортується: окремо папір, картон і газети з журналами. Пакунки з картоном відправляються на Обухівський комбінат, з нарізки зазвичай роблять туалетний папір.

Процес обробки пластикових пляшок

В іншому приміщенні відбувається обробка пластикових пляшок і плівки. Тут пляшки подають на стрічку, де агрегат їх сортує, пресує, після чого сировину вантажать в фури і відправляють на підприємства з переробки.

Таким чином, відходи на підприємстві проєктне Бюро проходять наступний цикл:

Схема процесу від збору до утилізації відходів

Усвідомлення потреби у сортуванні твердих побутових відходів, «еко-освідченість» кожного та розуміння негативних наслідків – це якісні показники людського та природного капіталу.

Закликаємо всіх, відповідально ставитися до викиду сміття, встановити сортувальні контейнери. Тільки всі разом ми зможемо зробити нашу планету чистіше!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Копирование контента запрещено!!!