fbpx

Базис

СУВОРОВЕ. Генеральний план населеного пункту поєднаний з планом зонування території зі зміною меж

Географічне положення населеного пункту – 450 34′ 49” північної широти, 280 58′ 57” східної довготи. Селище міського типу Суворове розташоване на правому березі озера Катлабух. Смт Суворове розташоване на відстані 5 км від залізничної станції «Катлабух», 36 км від районного центру м. Ізмаїл та на відстані 164 км обласного центру м. Одеси.

Селище міського типу Суворове розташоване в південно-західній частині Ізмаїльського району Одеської області, в мальовничій місцевості – на березі озера Катлабух.

Територія селища розділена неглибокою балкою, по дну якої протікає річка Аная, яка поділяє територію населеного пункту на східну та західну частини.

На відстані 22 м на південний захід на безпосередньо з півночі від меж смт Суворове в наявності  цінна природна територія – ділянка у верхів’ї озера Катлабух загальною площею 442 га, яку було виявлено під час проведення інвентаризації цінних природних комплексів на території Ізмаїльського району Одеської області в рамках міжнародного проєкту «Консолідація мережі природоохоронних територій для збереження біорізноманіття та сталого розвитку регіону дельти Дунаю та нижнього Прута – PAN NATURE (MIS ETC 1718)».

Відповідно до Регіональної схеми формування екологічної мережі Одеської області, затвердженої рішенням Одеської обласної ради від 20.05.2011 року №136-VI, територія населеного пункту Суворове входить до Нижньо-Дунайського природного регіону всеєвропейської екомережі, Азово-Чорноморського природного коридору національної екомережі та з західної частини прилягає до Катлабузького регіонального екологічного коридору.

Суворове має  комбінований тип планувальної структури: переважно компактний (характеризується розташуванням всіх функціональних зон населеного пункту в єдиному периметрі) та розчленований, що виник в результаті перетину території населеного пункту річкою Аная.

Громадський центр сільського населеного пункту є найважливішим структурним елементом. Громадський центр селища міського типу Суворове сформований вздовж вулиці Пушкіна та представлений такими соціально-побутовими об’єктами: як загальноосвітня школа, Суворовський професійно-аграрний ліцей, поліклініка, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, дитячий садок, Укрпошта, підприємства з надання послуг з перевезення вантажу, церква, будинок культури на 360 місць, центр реабілітації для  дітей, стадіон, парк, СТО, пожежне депо, бари та кафе.

Планується створення системи озелених територій вздовж існуючої річки Аная, що повиннні мати зосереджений характер розміщення на території населеного пункту з метою дотримання нормативних радіусів доступності та формування цілісного комплексу «зеленого коридору» сільського поселення, та об’єднання його з існуючою територією загального користування в районі громадського центру на території клубу.

Парк відпочинку планується створити на мальовничих схилах озера Катлабух поблизу спортивної зони ФК «Суворовець». На вищевказаній території планується розмістити фізкультурно-спортивні споруди та спортивно-оздоровчий комплекс з плавальним басейном. Парк відпочинку безпосередньо пов’язаний з зоною масового відпочинку на березі озера Катлабух. Проєктом планується провести заходи з благоустрою існуючої пляжної зони.

Система озеленення також  відображає  природні  й містобудівні  особливості населеного пункту.  Генеральним  планом передбачається  об’єднання  всіх окремих ділянок  зелених насаджень у єдину  систему зі створенням «комплексної» зеленої лінії. Обмеження, що регламентуються на цих територіях, визначені у плані зонування території, що виконаний у складі генерального плану населеного пункту Суворове.

Черговість розвитку житлового та громадського будівництва:

1 черга (1 етап) – протягом попередніх 5-7 років реалізується садибне житлове будівництво в межах існуючих кварталів житлової садибної забудови (на ділянках амортизованого житлового фонду); реалізується будівництво пожежного депо на 2 пости та автостанції по вулиці Лиманська; реалізується розміщення ринкового комплексу на розі вулиць Мічуріна та Бесарабській; будівництво об’єктів торгівельного призначення в тому числі, завершення будівництва та відновлення існуючих); будівництво спортивно-оздоровчого комплексу з бесейном на території ФК «Суворовець» та облаштування спортивних споруд; будівництво дитячого садку-яслей на 12 груп (220 місць) по вулиці Чкалова близ території існуючої амбулаторії.

2 черга (2 етап) – протягом попередніх 15-20 років деталізуються рішення попереднього (1 етапу); а також реалізується садибне житлове будівництво на 35 будинків по вулиці Соборна в межах нового житлового кварталу та по вул. Кутузова; будівництво будівель та споруд об’єктів комерційного призначення; реалізується реконструкція будівель і споруд колишньої поліклініки у корпуси амбулаторії загальної практики сімейної медицини (можливо лише після завершення кладовищного періоду).

Річка Аная. Рішеннями генерального плану населеного пункту Суворове передбачені заходи з розчищення, поглиблення русла річки Аная та озеленення берегів.

Озеро Катлабух. Між обривом та урізом води озера Катлабух є пляжна зона – смуга  шириною 50-200 м. Проєктом передбачається комплекс противозсувних та протиерозійних заходів.

Для ліквідації ерозії намічається технологічна операціяпо зрізці земляних мас на ухилах та укосах в верхній частині та у підніжжя для попередження зсуву, відведення поверхневих вод, озеленення укосів. Для ліквідації причин руйнації схилів намічається уполажування схилів до 1:2 з устроєм дренажа.

Найкращим захистом берегів від розмиву є улаштування пляжів, що й передбачається проєктом. Проєктом намічається намив пляжу вздовж берегової лінії перспективної території.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Копирование контента запрещено!!!