fbpx

Базис

РАКОВЕ. Генеральний план населеного пункту поєднаний зі схемою проектних планувальних обмежень М 1:2000

Географічне положення населеного пункту – 47°32′16″ північної широти, 31°24′04″ східної довготи. Село Ракове розташоване на лівому березі річки Південний Буг, на відстані 

5 км на південному сході від адміністративного центру м. Вознесенськ та 8,0 км від залізничної станції «Вознесенськ» по трасі «Благовіщенське – Миколаїв», а також на віддалі 86 км від обласного центру м. Миколаїв. 

Громадський цент сформований не повністю, проєктними рішеннями передбачене розширення громадського центра В межах існуючого громадського центру розташовані: бібліотека, відділення пошти, віділення зв’язку, адміністративна будівля АБК «Райпотребсоюз». По вулиці Кольчака розташовані 2 окремо-стоячі магазини змішаної торгівлі, один  з них недіючий.

Згідно інформації Виконавчого комітету Вознесенської міської ради, станом на 01.01.2019 р. на території населеного пункту Ракове в наявності об’єкт водного фонду. А саме, струмок, що протікає по балці розділяючи село Ракове на дві частини- ліву та праву. Струмок бере свій початок з джерела, що є гідрологічною пам’яткою природи місцевого значення «Джерело», з прибрежно-захисною смугою- 25 м. Затверджений проєкт землеустрою щодо встановлення прибережної захисної смуги та водоохоронної зони річки відсутній.

З західно-південної сторони, за межами села, на відстані близько 0,1 км протікає річка Південний Буг (річка загальнодержавного значення). Прибережна захисна смуга водного об’єкту складає 100 м, відповідно до ст. 88 Водного кодексу України. Затверджений проєкт землеустрою щодо встановлення прибережної захисної смуги та водоохоронної зони річки відсутній.

Планується створення системи озелених територій вздовж річки Південний Буг та вздовж безіменного струмку, що перетинає населений пункт Ракове по балці та повиннні мати зосереджений характер розміщення на території населеного пункту з метою дотримання нормативних радіусів доступності та формування цілісного комплексу «зеленого коридору» сільського поселення, та об’єднання його з існуючою територією загального користування. 

Парк відпочинку планується створити на мальовничих схилах річки Південний Буг. На вищевказаній території планується розмістити фізкультурно-спортивні споруди, спортивно-оздоровчий комплекс, човникову станцію, та інше. Парк відпочинку безпосередньо пов’язаний з зоною масового відпочинку на березі річки Південний Буг. Проєктом планується провести заходи з благоустрою існуючої пляжної зони.

Також, у південно-східній частині населеного пункту проєктом заплановано резервування природо-цінної територій для подальшого заповідання зі створенням паркової зони вздовж західної його сторони.

Етапи реалізації проєктних рішень:

  • 1 черга (1 етап) – протягом попередніх 5-7 років реалізується садибне житлове будівництво в межах існуючих кварталів житлової садибної забудови (на ділянках амортизованого житлового фонду); реалізується розміщення об’єктів комерційного призначення вздовж вул. Кольчака, що є одночасно автомобільною дорогою загального користування Н-24; реконструкція пункту «Здоров’я» у амбулаторію загальної практики сімейної медицини; закриття кладовища традиційного поховання та розроблення детального плану території під улаштування нового в межах суміжного населеного пункту Новогригорівка; розроблення проєкту землеустрою щодо встановлення проєктної межі населеного пункту; будівництво об’єктів торгівельного призначення в тому числі, завершення будівництва та відновлення існуючих); будівництво спортивно-оздоровчого комплексу та облаштування спортивних споруд на рекреаційній території в районі човникової станції; реконструкція господарського двору під територію комерційного призначення, що порушують санітарні розриви, по вул. Кузнечна; відновлення недіючої ферми ВРХ на 40 голів з поділом території під фермерські господарства малої та середньої потужності; розпланування територій під розміщення підприємств IV-V класу санітарної класифікації; розпланування території під фермерське господарство середньої та малої потужності; розпланування території під позміщення об’єктів транспорноїм інфраструктури (АЗС, СТО, тощо); розпланування території під розміщення електростанцій з використанням енергії Сонця; завершення будівництва сміттєпереробного підприємства з північного-заходу від проєктних меж населеного пункту, на відстані близько 0,250 км; переоснащення несанкціонованого сміттєзвалища, що розташоване з заходу від меж населеного пункту Ракове, біля переробного заводу, у полігон ТПВ (з попереднім закриттям та рекультивацією); заходи з рекультивації територій несанкціонованих сміттєзвалищ, що розташовані в межах та за межами населеного пункту; розроблення схеми санітарного очищення території; розчищення русла р. Південний Буг та облаштування пляжної зони; розчищення русла безіменного струмка в межах гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення «(Джерело)»; розчищення русла безіменного струмка в межах цінної-природної території, що зарезервована для подальшого заповідання; облаштування системи централізованого водопостачання (розміщення територій для водозабірних свердловин), побутової та дощової каналізації з влаштуванням локальних очисних споруд; винесення лінії високовольтної електропередач 10 кВ за межі житлової та громадської забудови; початок будівництва об’їзної дороги в обхід населеного пункту Ракове; 

 

  • 2 черга (2 етап) протягом попередніх 15-20 років деталізуються рішення попереднього (1 етапу); будівництво річкового порту; реалізується садибне житлове будівництво на 65 будинків в межах нового житлового кварталу; реалізується садибне житлове будівництво на 51 будинок по вулиці Кузнечна, вул. Степова, вул. Заводська в межах існуючого житлового кварталу (будівництво можливо лише після завершення кладовищного періоду); благоустрій та створення цінно-природної території-зарезервованої для подальшого заповідання (здійснити, відповідно до ст.51 ЗУ «Про природно-заповідний фонд»); благоустрій території вздовж природо-цінної території, яка зарезервована для подальшого заповідання, з подальшим облаштуванням парку; реалізація проєктних рішень, які не будуть виконані у 1 етапі; завершення будівництва об’їзної дороги в обхід населеного пункту Ракове.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Копирование контента запрещено!!!