fbpx

Базис

Генеральний план поєднаний з планом зонування території населеного пункту с. Добре

Оновлення містобудівної документації населеного пункту Добре Баштанської міської ради Баштанського району Миколаївської області виконане спеціалістами Товариства з обмеженою відповідальністю проектного бюро “Базис”, відповідно до укладеного договору з Баштанською міською радою від 12.10.2018 року.
Містобудівна документація виконана на підставі: рішення Баштанської міської ради «Про затвердження Програми розроблення (оновлення) містобудівної документації на території Баштанської міської ради на 2017-2020 роки» №3 від 25 травня 2017р.; завдання на розроблення генерального плану поєднаного з планом зонування території населеного пункту с. Добре Баштанської міської ради Баштанського району Миколаївської області затвердженого від 12.10.2018 р. Згідно інформації від Баштанської міської ради Баштанського району Миколаївської області, визначено що попередня містобудівна документація – проект планування і забудови села Добре Баштанського району Миколаївської області, розроблений КДПВІ “МИКОЛАЇВАГРОПРОЕКТ” та затверджений рішенням Баштанської районної ради народних депутатів від 26.11.1987 року №296.Містобудівна документація розробляється у зв’язку з необхідністю розвитку нової житлової забудови, закладів культурно-побутового обслуговування населення, покращення існуючого функціонального зонування території населеного пункту, удосконалення вулично-дорожньої мережі та інженерної інфраструктури; приведення містобудівної документації у відповідність із вимогами законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил та у відповідності до ст. 16 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності».
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», містобудівна документація підлягає стратегічній екологічній оцінці в порядку, встановленому Законом України “Про стратегічну екологічну оцінку”. Розділ “Охорона навколишнього природного середовища”, що розробляється у складі проекту містобудівної документації, одночасно є звітом про стратегічну екологічну оцінку, який має відповідати вимогам Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку”.

Добре – село, що знаходиться у підпорядкуванні Баштанської міської ради і входить до складу Баштанської ОТГ, з адміністративним центром – місто Баштанка.Площа населеного пункту Добре станом на 01.01.2018р. становить 302,3 га, населення – 1566 осіб. За групою сільських поселень Добре відноситься до великого поселення.
Проектом передбачається розширення меж населеного пункту Добре. Пропозиції по зміні меж населеного пункту Добре вносилися виконкомом сільської ради, а також підлягали обговоренню на громадських слуханнях.
Основним принципом щодо зміни межі є об’єднання 4-х існуючих окремих частин територій, з яких складається населений пункт Добре на теперішній час, та включення територій для розвитку промисловості, логістики та сільського господарства, що матимуть основні містоутворюючі функції для розвитку села.Проектним рішеннями заплановано удосконалення громадського центру, а саме: організація території для створення підприємства харчування на 50 посадкових місць; розширення території школи зі створенням спортивного ядра; будівництво початкової школи на 4 класи (120 місць) поєднану з дитячим дошкільним закладом на 2 групи загального розвитку (40 місць) та 2 ясельних груп (на 30 місць); будівництво будинку-інтернату для літніх людей на 150 місць; будівництво центру дозвілля на 400 місць.
Планується створення системи озелених територій вздовж каскаду водойм, що підялгають розчищенню, що повинен мати розсереджений характер розміщення на території населеного пункту з метою дотримання нормативних радіусів доступності та формування цілісного комплексу «зеленого коридору» сільського поселення. Передбачається обладнання пляжної території та будівництво оздоровчого комплексу для дітей на 200 місць.
Система озеленення також відображає природні й містобудівні особливості населеного пункту. Генеральним планом передбачається об’єднання всіх окремих ділянок зелених насаджень у єдину систему зі створенням «комплексної зеленої» лінії. Обмеження, що регламентуються на цих територіях, визначені у плані зонування території, що виконаний у складі генерального плану населеного пункту Добре.

Основні принципові рішення Генерального плану населеного пункту:
– зміна межі населеного пункту за рахунок земель запасу міської ради та шляхом об’єднання окремих частин населеного пункту Добре;
– вирішення питань щодо межі села з суміжним населеним пунктом селом Новоєгорівка Баштанського району;
– створення з заходу промислового ядра, що передбачено до внесення в проектні межі;
– створення території комунального призначення;
– освоєння вільних територій в межах населеного пункту під житлову садибну та громадську забудову;
– створення території інженерної інфраструктури з улаштуванням ділянок для буріння возозабірних артезіанських свердловин;
– створення території інженерної інфраструктури з улаштуванням ділянок локальних очисних споруд побутової каналізації;
– реконструкція кварталів існуючої житлової садибної забудови в межах існуючих житлових кварталів;
– створення території багатоквартирної житлової забудови, що планувалася попередньою містобудівною документацією;
– збереження існуючої озелененої території загального користування;
– створення площі рекреаційних зон, шляхом внесення в межі існуючої території водних об’єктів. Визначення меж та розмірів прибережних захисних смуг існуючих водойм;
– створення заходів для збереження об’єкту культурної спадщини;
– вирішення питань щодо створення території проектного кладовища традиційного поховання;
– вирішення питань щодо санітарного очищення території населеного пункту;
– вирішення питань щодо заходів знешкодження стихійного сміттєзвалища;
– розширення мережі транспортної інфраструктури (мережа нових вулиць та проїздів).

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

error: Копирование контента запрещено!!!