fbpx

Базис

«Робота з геоданими у ПК «Digitals»

Глава держави, Володимир Зеленський, підписав Закон України №554-IX «Щодо формування національної інфраструктури геопросторових даних», який парламент ухвалив 13 квітня 2020 року. Закон відкриває для українців доступ у мережі Інтернет до геопросторових даних та метаданих, які створюються у публічному секторі та підприємствами-монополістами.

Згідно із Законом національна інфраструктура геопросторових даних базується на таких принципах: актуальності, достовірності, повноти, цілісності, точності, обґрунтованості, офіційності геопросторових даних; інтероперабельності та інтегрування геопросторових даних, одержаних з різних джерел; безстроковості та безперервності функціонування національної інфраструктури геопросторових даних; відкритості геопросторових даних та метаданих; інноваційності.

Законом, зокрема, передбачається:

  • сформувати сучасну систему забезпечення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації;
  • забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних та даних кадастрів, відкриття у мережі Інтернет геопросторових даних та метаданих, які створюються у публічному секторі, а також підприємствами – монополістами.

Для створення національної інфраструктури геопросторових даних будуть використані наявні геопросторові дані та метадані, вже створені органами державного управління.

Геопросторові дані створюються за результатами топографо-геодезичної і картографічної діяльності, створення державних кадастрів, реєстрів усіх видів та моніторингу навколишнього природного середовища, передбачених видатками Державного бюджету на відповідний рік.

Закон набирає чинності через один місяць з дня його опублікування та вводиться в дію з 1 січня 2021 року.

Цей закон також вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення з метою запровадження відповідальності за порушення законодавства про національну інфраструктуру геопросторових даних.

Отже, у зв’язку з набиранням чинності вищезгаданого Закону, пропонуємо переглянути відео-файл, який показує роботу Геопросторовими  даними з застосуванням ПК Digitals.

 

 

Проектне бюро «Базис» працює з застосуванням Геопросторових даних з 2017 року.

Ситуація в Одеській та Миколаївській областях зі станом відкритості Геопросторових даних, нажаль, плачевна.

Нажаль, не всі дані є у вільному доступі, деякі дані зовсім не приведені до векторної форми.

Геопортал містобудівного кадастру Одеської області http://map.gradportal.od.ua/ сьогодні не є тим сервером, що повинен акумулювати у собі відповідні функції. Миколаївська область лише на шляху створення геопорталу містобудівного кадастру.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Копирование контента запрещено!!!