fbpx

Базис

ДСТУ 8906:2019 “ПЛАНУВАННЯ ТА ПРОЕКТУВАННЯ ВЕЛОСИПЕДНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ” ЧИННИЙ.

Від сьогодні є чинним стандарт ДСТУ 8906:2019 “Планування та проектування велосипедної інфраструктури”, що встановлює вимоги до основних параметрів під час планування, проектування та будівництва велосипедної інфраструктури для створення безпечних та комфортних умов для руху велосипедистів на автомобільних дорогах загального користування, вулицях та дорогах населених пунктів і велосипедних доріжок, прокладених за межами автомобільних доріг.

Суб’єктами, для яких рекомендовано використовувати вищенаведені норми, є підприємства та організації, які використовують роботи з планування, проектування та будівництва велосипедної інфраструктури на автомобільних дорогах загального користування, вулицях та дорогах населених пунктів і велосипедних доріжок, прокладених за межами автомобільних доріг.

Цим стандартом визначені основні поняття: велосипедна інфраструктура, велосипедна мережа, велосипедне сполучення, велосипедний маршрут, велосипедний переїзд, велосипедні парковки та з’явилися нові поняття:

об’єкти велосипедного сервісу – складова велосипедної інфраструктури, яка охоплює місця велосипедних зупинок, технічне обслуговування та ремонт, мийки для велосипедистів та пункти прокату велосипедів.

рекомендований велосипедний коридор – частина смуги руху, позначена дорожньою розміткою чи виділена покриттям для інформування водіїв про інтенсивний змішаний рух велосипедистів на проїзній частині спільно з автомобілями на проїзній частині тощо.

форми велосипедного руху – спосіб забезпечення руху велосипедистів у конкретних умовах улаштуванням велосипедних дорфжок, велосипедних смуг, спільних велосипедно-пішохідних доріжок, змішаного руху з автомобілями на проїзній частині тощо.

стримувальна велосипедна огорожа – напрямний пристрій, призначений для сповільнення руху велосипедистів на велосипедних та велосипедно-пішохідних доріжках перед небезпечними ділянками (перетинами з автомобільною дорогою, залізницею, на спусках, які закінчуються кривою малого радіуса тощо) та мінімізації наслідків можливих ДТП.

Пунктом 10.4 ДБН Б.2.2-12:2019 “Планування та забудова територій” вже згадувалися деякі вимоги до створення велосипедної інфраструктури. У п. 5.3 ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці та дороги населених пунктів” визначені вимоги щодо планування велосмуг, велодоріжок. Визначені їх мінімальні ширини та форми організації велосипедного руху в залежності від категорій вулиць та доріг. Визначені вимоги щодо стоянок для велосипедів та наведені типові рішення поперечного профілю вулиць і доріг, враховуючи різноманіття факторів.

ДСТУ 8906:2019 приділяється увага роботі з зацікавленими особами під час планування велоінфраструктури, що підвищує якість планувальної роботи та матиме “життєздатний” результат.
Також, визначені основні етапи планування велоінфраструктури та питання інтеграції її в інші сфери транспортного та міського планування. Детальна увага приділена плануванню велодоріжок на проблемних перетинах (спуски з ухилом більше 30 проміле, вулиці з щільною торговельною забудовою, перехрестя вулиць, доріг, тощо), надані рекомендації щодо уникнення ДТП.
Детально надані схеми форм велосипедного руху на вулицях і дорогах населених пунктів, звужених місцях на вулицях і дорогах населених пунктів, поблизу зупинок транспортних засобів на вулицях і дорогах населених пунктів тощо.

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

error: Копирование контента запрещено!!!